Media
De Belgisch-Nederlandse actrice Sand Van Roy heeft in ons land klacht ingediend tegen regisseur Luc Besson wegens verkrachting. Dat had ze in 2018 ook al gedaan in Frankrijk, maar daar is de zaak geseponeerd bij gebrek aan bewijs. Het Franse Hof van Beroep heeft dat onlangs bevestigd.
Volgens haar advocaat, Joris Van Cauter, nam het Franse gerecht de zaak niet ernstig en maakt ze een betere kans in België. De 34-jarige Van Roy beschuldigt de 63-jarige Besson ervan dat hij haar jarenlang heeft misbruikt, onder meer in mei 2018 in een Parijs hotel. Het ging volgens haar om een gewelddadige relatie, waarbij Besson haar gedrag en haar kleding controleerde. Besson ontkent de feiten maar erkent wel dat er een relatie was.
Van Roy ontmoette Besson naar eigen zeggen in 2015 op de set van de film Valerian and the city of a thousand planets. Die film werd bij zijn release in 2017 niet goed ontvangen, wat Bessons productiehuis in financiële moeilijkheden bracht.
De Franse regisseur hoopte zich na het einde van de Franse zaak opnieuw op zijn filmcarrière te kunnen toeleggen, met de opnames van een nieuwe film, Dogman. (dod)
Artikel uit De Standaard, 9 juni 2022:
Foto: © SYSPEO/SIPA